Je bent eindverantwoordelijk voor de volgende onderdelen:
Je geeft direct leiding aan de Teammanagers Services en Vastgoed, Product Specialisten en de Strategisch Inkoper. Het totaal aantal medewerkers binnen het Facilitair Bedrijf & Vastgoed is ruim 400 FTE. Je legt verantwoording af aan de Raad van Bestuur en maakt deel uit van het Laurensbrede Directieteam, hier lever je op strategisch niveau een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van de organisatie. Je werkt constructief samen met de collega’s en je bezit de uitstraling en de capaciteiten om naar het Directieteam een stevige positie in te nemen. Je fungeert als business partner en adviseert de Raad van Bestuur, de directieleden en het management van de domeinen Kortdurende Zorg, Wonen met zorg en Thuiszorg op het gebied van Facilitair & Vastgoed. Jouw gevoel van verantwoordelijkheid gaat verder dan sec het eigen bedrijfsonderdeel. Je bent hierbij verantwoordelijk voor innovatie, (beleids)ontwikkeling en implementatie van facilitaire en vastgoed initiatieven, alsmede een kwalitatief goede dienstverlening op dit gebied.
Opdracht | Resultaatgebieden
Dit breng jij mee
Je bent een energieke en ervaren Manager Facilitair Bedrijf & Vastgoed met een duidelijke visie op services, gastvrijheid, bedrijfsvoering en vastgoed. Je bent een verbinder pur sang en gaat voor een optimaal stakeholdermanagement. Je straalt deskundigheid en vertrouwen uit.
Functie-eisen
Kerncompetenties
Solliciteren?
De werving en voorselectie voor deze vacature hebben wij uitbesteed aan Ingrid Vasenna van Vasenna Connecting Facility Experts. U kunt uw uitgebreide cv en uw aan de Raad van Bestuur gerichte onderbouwde motivatiebrief sturen aan ingrid@vasenna.nl
Sollicitanten met passende werkervaring en een helder onderbouwde motivatie zullen worden uitgenodigd voor een pre-selectiegesprek. Na deze voorselectie zal de long- en shortlist van geschikte kandidaten aan de opdrachtgever in week 10 worden gepresenteerd. Hiervan zal een aantal kandidaten worden uitgenodigd voor gesprekken bij de opdrachtgever vanaf week 11. Een assessment zal onderdeel uitmaken van de selectieprocedure. In het eindstadium van de procedure wordt gebruik gemaakt van een referentiecheck. Voor inhoudelijke vragen kunt u Ingrid Vasenna bereiken op 06-10339653 of via ingrid@vasenna.nl. Alle reacties zullen vertrouwelijk worden behandeld.
De vacature wordt gelijktijdig zowel binnen als buiten Laurens gepubliceerd. Hierbij geldt, dat bij gelijke geschiktheid een interne kandidaat de voorkeur geniet.
Onze academie biedt jou graag de mogelijkheid je kennis en vaardigheden up-to-date te houden en je talenten te ontwikkelen.
Volg gratis en onbeperkt inspirerende cursussen, zoals Spaans of mindfulness.
Van je bijna 6.000 unieke collega's kun je veel leren.
Stap 1: Je solliciteert
Stap 2: Screeningsgesprek
Stap 3: Persoonlijk gesprek
Stap 4: De match
Bij Laurens is geen dag hetzelfde. Duizenden ouderen vertrouwen iedere dag op de zorg van Laurens. Onze mensen zeggen wat ze denken, houden van aanpakken en staan dichtbij onze klanten. Jij kunt bij ons écht het verschil maken. Graag zelfs!