Hero afbeelding verhaal

Over Laurens > Verhalen

Ik voel me thuis bij Laurens omdat ik hier alle ruimte krijg om te groeien

Henrietta Abrafi begon dertig jaar geleden als stagiaire verzorgende bij Laurens. Inmiddels werkt ze als coördinator informele zorg en zet zij zich dagelijks in voor de samenwerking tussen zorgmedewerkers, vrijwilligers, familie en de wijk. Henrietta vertelt over verbinding zoeken, kansen grijpen en het belang van diversiteit en inclusie.

Altijd blijven ontwikkelen

“Ik kwam als stagiaire binnen bij Laurens en voelde me meteen thuis. Ik kreeg goede begeleiding en veel kansen om me te ontwikkelen. Zo ben ik begonnen als verzorgende, maar heb daarna een activiteitenopleiding gevolgd en zestien jaar in dat vak gewerkt. Omdat ik altijd op zoek ben naar nieuwe uitdagingen, ben ik uiteindelijk coördinator informele zorg geworden. In deze rol coördineer en ondersteun ik zorg door familie, sociale netwerken en vrijwilligers, zodat deze goed aansluit op professionele zorg. En ik zorg ervoor dat mantelzorgers de juiste ondersteuning krijgen.”

 

“Afgelopen september heb ik mijn diploma Social Work gehaald. De ruimte die ik krijg van Laurens om mij te blijven ontwikkelen, vind ik heel waardevol. Ik voel me gezien en gesteund om stappen te zetten. Dat maakt dat ik hier al zo lang werk.“

Verhaal quote afbeelding

De wijk naar binnen halen

“Projectmatig werken vind ik erg interessant, vooral als het in de wijk is. Ik ben veel bezig met het verbinden van Laurens met de wijk. Ik sluit aan bij wijkoverleggen om te onderzoeken wat er speelt in de wijk. Daarbij werk ik ook samen met andere organisaties en scholen. Een van de projecten die ik heb gedaan, is het opzetten van een wijkrestaurant op twee locaties op Zuid. Ik hoop dit concept uit te breiden naar verschillende locaties, zodat we nog meer mensen kunnen helpen om eenzaamheid te verminderen. Daarnaast werken we aan een warme huiskamer, waar mensen kunnen binnenlopen voor een kop koffie, een praatje kunnen maken of deelnemen aan activiteiten. Dat helpt tegen eenzaamheid en zorgt voor verbinding.”

 

“Voor de locatie Delfshaven ben ik de wijk aan het verkennen en mij aan het oriënteren op hoe we verbinding kunnen creëren tussen de wijk en Laurens Delfshaven. Ik hoop dat we mooie projecten kunnen realiseren die bijdragen aan een betekenisvol leven voor zowel wijkbewoners als cliënten van Laurens.”

Van ‘zorgen voor’ naar ‘samen leven met’

“Binnen Laurens maken we de beweging naar ‘samen leven is de nieuwe zorg’. We kijken kritisch naar hoe we de zorg in de toekomst kunnen blijven bieden met minder personeel. Dat betekent dat we anders moeten gaan werken en de samenwerking opzoeken met familie en vrijwilligers. Vrijwilligers zijn bij ons echt onderdeel van het team. Ze krijgen training en goede begeleiding.”

 

“Het mooiste aan mijn werk vind ik dat ik mensen kansen kan geven. Denk aan vrijwilligers die de taal nog niet goed spreken, maar zich bij ons ontwikkelen en uiteindelijk vol vertrouwen meedraaien. Dat geeft mij enorm veel voldoening. Ook projecten waarin we mensen verbinden en eenzaamheid verminderen maken mij trots.”

Verhaal quote afbeelding

Bouwen aan een inclusieve organisatie

“In de afgelopen jaren heb ik ontdekt dat mijn hart ook bij diversiteit en inclusie ligt. Ik ben betrokken bij een projectteam dat onderzoekt hoe we talenten van medewerkers met verschillende achtergronden beter kunnen inzetten. Laurens is op dit moment aan de top nog vrij homogeen, terwijl er op de werkvloer juist enorm veel diversiteit is. Ik geloof dat we die verschillende perspectieven hard nodig hebben om de zorg te verbeteren. Zeker in een stad als Rotterdam.”

 

“Ik heb zelf op drie locaties onderzoek gedaan naar het gebrek aan diversiteit in leidinggevende functies. Daarna werd ik betrokken bij organisatiebrede initiatieven. In de toekomst hoop ik deze eerste stappen op het gebied van diversiteit, gelijkwaardigheid en inclusie binnen Laurens op beleidsniveau voort te zetten. Daar werk ik nu al naartoe!”

 

Op mijn plek bij Laurens

“Laurens is een grote organisatie met veel mogelijkheden. Als je wilt groeien, dan kan dat hier. Er is ruimte om initiatief te nemen en je stem te laten horen, maar die stap moet je wel zelf zetten.”

 

“Ik voel me verbonden met Laurens en doe graag iets terug voor de organisatie die mij zoveel kansen heeft gegeven. Voor mij is dit de plek waar ik verder wil bouwen aan de toekomst van de zorg.”

 

 

Wil jij net als Henrietta jouw talenten inzetten bij Laurens? Kijk dan hier voor onze vacatures.